لیست بهترین کتاب های ادبیات آمریکا وبلاگ طاقچه

لیست بهترین کتاب های ادبیات آمریکا وبلاگ طاقچه نام سرایندهٔ آن مشخص نیست ولی احتمال می‌رود ناظم بانوگشسب‌نامه و همچنین منظومهٔ دیگری به نام فرامرزنامه شاعری از اهالی کورهٔ اردشیر (گور یا همان فیروزآباد فارس) و مسلمان شیعه بوده‌است. ظاهراً مآخذ بانوگشسب‌نامه[۱] شاهنامه‌های منثور و گزارشنامه‌های پهلوانان پیش از دورهٔ اسلامی در ایران بوده‌است. بانوگشسب‌نامه حماسه‌ای خوش‌فرجام است که به رشته‌داستان‌های رزمی و پهلوانی عامیانهٔ پایان دوره ساسانی مربوط می‌شود و شرح دلاوریهای بانو گشسپ است.

عروض فارسی ›

در اين مجموعه صد شعر از سى شاعر در پيوند باهم برگزيده شده تا وحدت كتاب حفظ شود. بهبود سلامت روان، پرورش خلاقیت و تقویت هوش عمومی، همگی نشان‌دهنده‌ی اهمیت ادبیات است. کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت کتابفروشی فردا محفوظ میباشد. برای به کار گرفتن قابلیت این وب‌سایت، باید JavaScript در مرورگرتان ممکن‌شده باشد.

کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی: بر ذهنت چیره شو و ناممکن را ممکن کن

چندلر به‌جای معمای یک قتل، از شبکه‌ی درهم پیچیده‌ای از جنایات و خلافکارها به‌عنوان هسته‌ی مرکزی داستان استفاده می‌کند. او چنان ماهرانه وقایع را چفت و بست می‌کند که تا صفحه‌ی آخر کتاب تعلیق آن حفظ می‌شود و داستان یک لحظه از تک و تا و نفس‌گیری نمی‌افتد. موریس مردی دلسوز و رازدار است که با همسرش، آیدا، در طبقه‌ی بالای مغازه بقالی‌اش زندگی می‌کند. کسب‌وکار موریس از رونق می‏‌افتد و آیدا اصرار دارد موریس مغازه را بفروشد، ولی مغازه خریدار ندارد. عنوان فرعی کتاب «جنگ صلیبی کودکان» است که به واقعه‌ای تاریخی در دوران جنگ‌های صلیبی اشاره دارد.

  • نویسنده کاراکترهای مختلفی خلق کرده تا به کمک آن مفاهیم عمیقی از عدالت، قدرت وخیانت را در طبقات مختلف اجتماعی به تصویر بکشد.
  • در کنار اینها بیت های دارای قرابت معنایی و تناسب مفهومی رو در کنار همدیگه آورده.
  • نمیشود به معرفی کتاب خوب ایرانی پرداخت و اسمی از این نویسنده نبرد.
  • این کتاب شامل دو جلده که هر دو جلدش رو میتونید از سایت مدابوک تهیه کنید.

از روی این کتاب یک فیلم سینمایی مشهور به همین نام ساخته شده که یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تاکنون است. برباد رفته نام رمانی از مارگارت میچل است که به‌عنوان حسن ختام در این یادداشت بهترین کتاب‌های ادبیات آمریکا به سراغش می‌رویم. این رمان، ماجراهای زندگی عاشقانه دختری به نام اسکارت اوهارا در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا را به تصویر کشیده است. این رمان که برای نویسنده‌اش جایزه پولیتزر و جایزه کتاب ملی را به ارمغان آورد، از عاشقانه‌های بی‌نظیری است که در سراسر جهان طرفدار دارد.

اما در این یادداشت مجموعه لیست‌های معرفی کتاب‌ دیگری هم آورده‌ایم که می‌توانید به کمک آن‌ها کتاب مناسب خودتان را پیدا کنید. کتاب‌های ایرانی امروزه از جایگاه مناسبی در لیست بهترین faraketab.ir کتاب‌ها برخودار هستند. درک آنها برای بسیاری افراد با توجه به نگاه نویسنده و حضور در این جامعه ساده‌تر است. نویسندگان ایرانی توانسته‌اند در تمامی سبک‌ها قلم خود را نشان دهند و توجه مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند. از بهترین کتاب‌های ادبی جهان می‌توان به دو نمونه زیر اشاره کرد. با وجود اینکه این کتاب تقریبا جامع و کامله، باز هم پیشنهادمون اینه که کتاب ادبیات موضوعی میکروطلایی گاج بهتره.

ادبیات هر کشوری تابعی از شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن کشور است. لُباب‌الاَلباب (تألیف‌شده در حدود ۶۱۸ ق.) نام نخستین کتاب زندگی‌نامه تألیف‌شده به زبان فارسی است. در این کتاب زندگی‌نامه سخنوران ایرانی آورده شده و پیشرو این سبک در ادبیات فارسی بوده است.

شاید بتوان گفت تنها با خواندن کتاب می‌توان در طول زمان سفر کرد. هنگامی که پا به دنیای یک کتاب می‌گذارید، با داستان آن همراه می‌شوید. گاهی کتاب‌ها ما را دنیای سیاه بیرون و گاهی با تاریکی درون آشنا می‌کنند، همراه آنها ترس، وحشت، سردرگمی و آرامش را تجربه می‌کنیم. معرفی کتاب ادبی با توجه به دیدگاه و سلیقه متفاوت افراد، برای آنها انجام می‌شود. اما اگر شما هم به خواندن کتاب علاقمند هستید ولی نمی‌دانید چه کتابی مطالعه کنید، برترین‌های جهان را از دست ندهید.

جیم خوش‌شانس اثر کینگزلی آمیس

در پی این آشنایی و سفر دکتر عزیز با این خانواده انگلیسی به غارهای مارابار اتفاقات مشکوکی رخ می‌دهد که بدنه اصلی داستانی کارآگاهی و پر پیچ و خم را تشکیل می‌دهد. دیوید لین، کارگردان مشهور انگلیسی در سال ۱۹۸۴ یک فیلم براساس این رمان ساخت که اتفاقا اثری بسیار موفق بود. سمفونی مردگان، یکی از شاهکارهای نویسنده توانمند، آقای عباس معروفی است. شاید یکی از ماندگارترین کتاب‌های نویسنده‌های معاصر، همین داستان سمفونی مردگان باشد. این کتاب داستانی تراژیک و غم‌انگیز دارد اما به قدری زیبا می‌باشد که قطعا در ذهن و قلب خوانندگان آن، باقی خواهد ماند.