قطعات موتور دیزل OM 457 | dieselcommittee

کنترل پنل دستی یا Manuel برای گروه‌های ژنراتور طراحی شده است که می‌خواهند به صورت دستی متصل شوند. سپس در مرحله بعدی مواد اضافه موجود در سوخت مثل خاک و آب توسط بخش جداکننده آب گرفته میشود. تمامی دوره ها برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، کودکان کار و نیازمندان رایگان می باشد. تمام ژنراتورها بر روی تابلوی اصلی خود در برابر اضافه بار و اتصال كوتاه خروجي ، كليد داراي فيوز محافظ دارند. قطرات گازوئیل همچنان در حال کوچتر شدن و تبخیر شدن هستند تا نهایتا تمامی آن ها سوخته شوند. نيروي محوري ميل لنگ بوسيله بغل ياتاقاني گرفته مي شود و حركت ميل لنگ در طول محور را محدود مي كند.

  • هر چه اندازه این محفظه کوچک تر باشد ، فشار گازهای خروجی از اگزوز بالاتر است و حرکت دورانی توربین سریع تر خواهد شد.
  • در واقع او موفق به ساخت موتوری شد که امروزه به نام او یعنی دیزل معروف است.
  • سامانه خنک‌کننده موتورها سامانه خنک‌کننده برای قرار دادن موتور در بهترین دما برای کار کردن می‌باشد – معمولاً مخلوطی از آب مقطر و گلیکول با برخی مواد افزودنی اضافی برای جلوگیری از خوردگی قطعات موتور استفاده می‌شود.
  • قطرات گازوئیل همچنان در حال کوچتر شدن و تبخیر شدن هستند تا نهایتا تمامی آن ها سوخته شوند.
  • ۱۰٫سوخت دیزل دارای خواص روان کنندگی بیشتری نسبت به بنزین است .

و نیمه پایینی آن که کپه یاتاقان خوانده می شود به وسیله دو عدد پیچ و مهره به نیمه بالایی متصل می گردد. به فضایی که هر پیستون در سیلندر بالا و پایین می رود(حد فاصل نقطه مرگ بالا و پایین) ، حجم سیلندر گفته می شود و به مجموع حجم سیلندرها حجم موتور گویند. در واقع برای تبدیل انرژی سوخت دو مرتبه حرکت رفت و برگشت پیستون لازم است در هربار چرخش میلنگ این امر اتفاق می افتد.

تشتک روغن یا کارتر روغن

در انتهای این مطلب ویدئویی جهت توضیح هرچه بهتر مجله خبری دیزل کمیته عملکرد ارائه شده است. يك ميل لنگ بوسيله ياتاقانهاي ثابت به بلوك موتور وصل مي شود كه تعداد آنها برابر تعداد سيلندرها بعلاوه يك مي باشد. برنج و یا فلزهاي نرم تر با ضخامت كم حدود۱ تا ۳ میلي متر پوشانده مي شود. اسب بخار معادل جابجایی نیرویی 746 نیوتنی به اندازه یک متر در مدت زمان یک ثانیه میباشد و یا 746 وات که هر وات برابر است با جابجایی 1 نیوتن نیرو به اندازه یک متر در مدت یک ثانیه جهت بیان قدرت یک موتور از عبارت اسب بخار استفاده میگردد. جنس ضد یخ متداولی که اثر نامطلوب روی قطعات ندارد ، اتیل گلیکول است. همچنین یک عدد رگولاتور وزنه ای خارج از مرکز کورس مفید پیستون را تعیین و مقدار تزری را اندازه گیری ، کنترل و تقسیم مینماید.

چرخه موتورهای دیزل چهارزمانه[ویرایش]

این عمل به کمک سیم‌پیچ آهنربایی که در دینام قرار دارد صورت می‌گیرد. قطعات اصلی تولید کارخانه های سازنده، غیر از شرکت تولید کننده موتور دیزل MTU که با شماره فنی قطعه مورد نظر شما همخوانی کامل دارند. این قطعات توسط تامین کنندگان تحت قرارداد با کارخانه سازنده مانند BOSCH، BEHR، MAHLE و … برای نصب روی موتور دیزل تولید شده اند. در صورت داشتن هرگونه سوال راجع به موتور دیزل ژنراتور میتوانید از طریق تماس با ما یا نظر گذاشتن در این مطلب از ما مشاوره رایگان بگیرید.

http://boostercctv.irاین دستگاه از دو قسمت اصلی موتور دیزلی و ژنراتور یا آلترناتور تشکیل شده است. همان‌طور که می‌دانید از این مولد ها می‌توان برای تولید جریان برق به‌صورت موقت، دائمی و اضطراری استفاده کرد. ژنراتورهای دیزلی می‌توانند برای تولید جریان برق الکتریکی از انواع سوخت‌ها استفاده کنند. اگزوز و سیستم هوا شامل روندی میشود که هوای محیط را به داخل سیلندر وارد کرده و پس از انجام احتراق و کامل شدن سیکل ، گازهای حاصل از احتراق را به خارج از موتور هدایت میکند.