دسته بندی قطعات موتورهای دیزل MTU شرکت بهین کارا سریر | dieselcommittee

توربین متصل به توربوشارژر با سرعت دورانی بیش از 150،000 دور در دقیقه می چرخد که برآورد شده است این سرعت 30 برابر بیش تر از دور موتور است . در سال 1962 ، خودروی آلمانی کلاس 1004 اولین خودرویی بود که از تسمه تایم استفاده می کرد و به تولید انبوه رسید. سپس در سال 1966 پونتیاک برای اولین بار در آمریکا از تسمه تایم در محصول Tempest خود استفاده کرد.

  • به عنوان مثال ، قطعات در مواد مقاوم در برابر خوردگی پوشش داده می شوند تا در برابر شرایط مرطوب تر مقاومت کنند.
  • انواع موتورهای دیزلی براساس قدرت و توان به سه گروه اصلی کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می شوند.
  • سر بزرگ آن ها به میل لنگ متصل و سر کوچک آن ها به پیستون متصل است.
  • موتورهای دیزل، به انواع گسترده‌ای از موتورها گفته می‌شود که بدون نیاز به یک جرقه الکتریکی می‌توانند ماده سوختنی را شعله‌ور سازند.

تعویض منظم روغن و فیلتر (یا تمیز کردن فیلترهای روغن گریز از مرکز) باعث می‌شود روغن، ضایعات اضافه را از موتور خارج کند که این امر موجب تمیزی داخلی موتور و کاهش فرسایش در اجزاء آن می‌شود. موتور دیزل ژنراتورها سوخت را دریافت کرده و می‌تواند با تولید احتراق یک نیروی مکانیکی ایجاد کند. این نیروی مکانیکی به‌وسیله ساختار ویژه‌ای که در ژنراتور قرار دارد به جریان الکتریکی تبدیل شده و این جریان الکتریکی به‌عنوان خروجی دریافت می‌شود. قسمت‌های مختلف در دستگاه وظایف متفاوتی را بر عهده دارند و هرکدام عملیات به خصوصی را انجام می‌دهند. اما به‌طورکلی می‌توان گفت که وظیفه ژنراتورها دریافت سوخت از طریق مخزن و در ادامه تبدیل آن به جریان الکتریکی است.

علت بریدن و سوختن سوپاپ

روی این مخزن یک صافی بنزین وجود دارد که این صافی می‌مجله خبری دیزل کمیتهد از ورود گردوغبار و آلودگی‌ها جلوگیری کند. پس از دریافت سوخت توسط مخزن، پمپ سوخت آن را از مخزن و از طریق لوله‌کشی به موتور ارسال می‌کند. با رسیدن سوخت به موتور عملیات احتراق آغاز شده و در نتیجه احتراق، پیستون‌ها حرکت می‌کنند و انرژی مکانیکی تولید می‌شود. نکته مهم درباره استفاده از موتورهای دیزلی این است که حتماً باید از روغن استاندارد برای آن استفاده کرد. شاید بتوان گفت روغن کاری مهم‌ترین عنصر در یک برنامه خوب تعمیر و نگهداری موتورهای دیزل می‌باشد. روغن موتور قطعات متحرک موتور را روانکاری می‌کند، از قطعات در مقابل خوردگی‌ها محافظت می‌کند، آلودگی‌ها را جذب و خنثی کرده و به عنوان خنک‌کننده و ابزاری برای آب‌بندی استفاده می‌شود.

آهنرباهای الکتریکی آهن یا فولاد هستند و با سیم پیچیده می‌شوند. میدان مغناطیسی زمانی ایجاد می‌شود که الکتریسیته از سیم عبور کند. گیج‌های متفاوت دارای پارامترهای مهمی از جمله ولتاژ باتری، سرعت چرخش موتور، دمای مایع خنک کننده، فشار روغن و مدت زمان کارکرد می‌باشند و اگر به طور دائم تحت نظارت باشند، سبب می‌شود تا با قرار گرفتن این پارامترها از سطح آستانه خود، ژنراتور خاموش گردد. آموزش – در این نوع موتورها سوپاپ تنفس نظیر آنچه در موتورهای چهارزمانه ذکر شد وجود ندارد. و به جای آن در فاصله معینی از مجراهایی که در بدنه سیلندر تعبیه شده است عمل تنفس انجام می شود.

سیستم سوخت رسانی موتور

علاوه بر تعویض روغن با زمان‌بندی و کیفیت مناسب، بهره بردار باید نسبت به بازدیدهای روزانه و آنالیز دوره‌ای روغن اقدام نماید. توجه به کیفیت و نوع روغن مورد استفاده در موتور، از عوامل موفقیت برنامه تعمیر و نگهداری موتورهای دیزل محسوب می‌شود. موتورهای گاز سوز از سیستم اشتعال متفاوت و پیچیده تری برای موتورهای دیزلی استفاده می کنند. در اینجا ، سوخت و گاز طبیعی با هم تزریق و فشرده می شوند و باعث می شوند مخلوط هوا و گاز منفجره شود.

http://boostercctv.ir